Ból biodra – koksartroza?

Czy odczuwasz ból biodra, może nawet przez długi czas, czy też masz nawracający ból?

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego często pozostają niezauważone przez długi czas lub są ignorowane przez długi czas. Przede wszystkim ból w okolicy pachwiny pojawia się po ciężkim wysiłku. Te później stają się bolesnym ciężarem nawet na normalnych dystansach chodzenia. Schylanie się i schodzenie po schodach staje się coraz trudniejsze wraz z postępem choroby, aż do momentu, gdy siedzenie również boli.

Zdecydowanie powinieneś jak najszybciej wyjaśnić ból biodra przez lekarza.

Lekarz zazwyczaj wykonuje kopię zapasową szczegółowej sytuacji za pomocą zdjęcia rentgenowskiego, a następnie podejmuje odpowiednie kroki. Jeśli choroba nie jest leczona, uszkodzenie stawu zwykle pogarsza się, aż do sztucznego stawu biodrowego lub usztywnienia stawu.

Wzmacnianie okolicznych mięśni (pływanie, nordic walking, joga, …) często może przyczynić się do poprawy kondycji stawów. Aktywność sportową należy zawsze koordynować z lekarzem.

Potraktuj poważnie dyskomfort i ból w stawie biodrowym na początku i zrób coś, aby wesprzeć staw.

Twoje stawy są niezbędne, abyś mógł swobodnie poruszać się po tym świecie. Słuchaj objawów i tego, co mówi ci twoje ciało. Uzyskaj pomoc na wczesnym etapie i zachowaj mobilność.

Dodaj komentarz