1. Kto może kupić Crespine Gel? Gdzie mogę kupić Crespine Gel? Jak mogę kupić Crespine Gel?

Crespine Gel można zamówić w sklepie online Onemed Polska Sp. z o.o. Jednakże wcześniej należy zasięgnąć opinii lekarza, a w razie zgody należy umówić się na wizytę, na której żel zostanie podany. Jedynie lekarz może ocenić, czy Crespine Gel jest zalecanym leczeniem w danym przypadku.

Zamówienia Crespine Gel można składać bezpośrednio w Onemed Polska Sp. z o.o. Spółka jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Możemy zapewnić o dobrej jakości w rozsądnej cenie w ramach naszej strategii bezpośredniej dystrybucji.

Istnieje kilka dostępnych możliwości zamawiania:

Lekarze, szpitale, kliniki i pacjenci mogą w ławy sposób zakupić wyrób w naszym  sklepie online, przez email (info@crespinegel.de) lub przez infolinię:


Niemcy: +49 (0) 6131 / 97 27 501
Austria: +43 (0) 800 / 72 24 54

Zamówienia można również składać za pomocą faksu:
Niemcy: +49 (0) 6131 / 809 101
Autsria: +43 (0) 662 / 23 45 20 201

Crespine Gel (+) można również kupić w aptekach w Niemczech i Austrii.

Kupno produktu bezpośrednio u producenta nie jest możliwe.

2. Dlaczego apteki często twierdzą, że Crespine Gel jest niedostępny?

Crespine Gel obecnie nie jest dostarczany w handlu hurtowym z powodów prawa handlowego. Apteki muszą zamawiać produkt bezpośrednio u nas, netHEAVEN GmbH (Inc.) – dostawy medyczne. Różne zapasy aptek oraz systemy zamawiania hurtowego sporadycznie wskazują, że Crespine Gel nie jest dostępny.

Jednakże Crespine Gel można zamawiać o każdej porze przez apteki bezpośrednio od nas (netHEAVEN GmbH (Inc.)) telefonicznie, faksowo lub przez email.

3. Gdzie mogę otrzymać leczenie przy użyciu Crespine Gel?

Jako netHEAVEN GmbH (Inc.) w nowoczesny sposób poszerzamy sieć lekarzy specjalistów w celu odpowiadania na potrzeby osób kontaktowych naszych pacjentów. Z radością będziemy pomagać w znalezieniu rekomendowanych lekarzy specjalistów na danym obszarze do przeprowadzenia leczenia przy użyciu Crespine Gel. Prosimy o wypełnienie formularza informacyjnego. Odpowiemy na zadawane pytania.

Jeśli pytanie miałoby dotyczyć podstawowych informacji o materiale, należy poprosić o ulotkę dla pacjenta, którą możemy wysłać pocztą.

4. Jaka jest różnica pomiędzy ‘Crespine Gel’ a ‘Crespine Gel +’?

Oba produkty są produktami medycznymi z Klasyfikacji III. Oba są przeznaczone do jednorazowego wstrzyknięcia w chory staw oraz działają w skuteczny sposób przez swoją szczególną strukturę właściwą kwasowi hialuronowemu.

‘Crespine Gel +’ zawiera substancję znieczulającą, która sprawia, że samo wkłucie i wstrzyknięcie jest o wiele przyjemniejsze.

5. Jak często należy wstrzykiwać Crespine Ge?

Produkty ‘Crespine Gel’ są przeznaczone do jednorazowego wstrzyknięcia. Oznacza to, że pacjent wymaga tylko jednego leczenia na cykl.

Trwałość korzyści pojedynczego wstrzyknięcia Crespine Gel w większości przypadków to 6 miesięcy. Po tym czasie należy zastosować ponowione leczenie lub jak tylko ból stawu zacznie się pojawiać.

Crespine Gel nie jest lekarstwem i nie daje wyleczenia, ale może spowolnić potęp choroby i ulżyć objawom w znaczny sposób, a dzięki temu opóźnić zbliżającą się operację wymiany stawu na dłuższy czas.

Powtarzane leczenie powinno odbywać się w cyklicznych przerwach, aby uzyskać trwały skutek braku odczuwalnego bólu.

6. Dlaczego Crespine Gel jest tak wyjątkowy?

Właściwy kwas hialuronowy w zastrzyku Crespine Gel jest szczególnie korzystny z powodu jego wyjątkowego procesu produkcyjnego, jest on stabilny względem zwyrodnienia i zapewnia skutek uśmierzenia bólu. Dodatkowo w 100% wyprodukowany w Niemczech z wysoce czystej organicznej fermentacji jest szczególnie skuteczny, nie jest pochodzenia zwierzęcego i dlatego jest szczególnie dobrze tolerowany przez układy ciała człowieka.

Dodatek „prylokainy“ do zawartości kwasu hialuronowego wspiera działanie produktu medycznego przez redukcję dyskomfortu związanego z podaniem zastrzyku.

7. Jakie stawy są odpowiednie do wstrzyknięcia Crespine Gel?

Oficjalne zatwierdzone obszary do zastosowania Crespine Gel to stawy kolanowe i biodrowe.

Leczenie może być stosowane jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy (np. chirurgów ortopedów, lekarzy medycyny sportowej itp.)

8. Czy jedna strzykawka do jednego stawu wystarczy?

Opakowanie Crespine Gel zawiera 2ml usieciowionego kwasu hialuronowego. Wykazano, że taka objętość jest wystarczająca do leczenia jednego stawu.
Ponieważ produkty Crespine Gel są zaprojektowane tak, aby ich użycie było jednorazowe, stosuje się tylko jedno podanie na cykl leczenia. Oznacza to, że jedno opakowanie Crespine Gel jest w większości przypadków stosowane do jednego stawu oraz dla zapewnienia ulgi w bólu stawu na 6 miesięcy w zależności od nasilenia osteoartrozy.

Usieciowiony kwas hialuronowy w Crespine Gel sprawia, że produkt jest stabilny względem naturalnego procesu niszczenia w organizmie ludzkim. Dzięki temu skutki redukowania bólu stawu są trwalsze. Jedynie jeden zastrzyk na cały cykl leczenia przy zastosowaniu Crespine Gel utrzymuje ryzyko infekcji na bardzo niskim poziomie.

9. Jacy pacjenci są odpowiednimi kandydatami do leczenia przy zastosowaniu Crespine Gel?

Najbardziej korzystnym skutkiem, który doświadczają pacjenci z lekkimi lub średnimi stanami zaawansowania osteoartrozy, a nawet pacjenci z wyższym stopniem zaawansowania zwyrodnienia tkanki stawu jest ulga w bólu stawu od momentu podania Crespine Gel.

Niektórzy pacjenci odkładali na później nadchodzącą operację i zgłaszali, że doświadczyli krzepiącego snu w wyniku zmniejszenia bólu stawu podczas biernego odpoczynku.

10. Ile kosztuje Crespine Gel?

Lekarze, którzy nie znają jeszcze Crespine Gel, powinni się z nim zapoznać najlepiej przez kontakt telefoniczny z nami netHEAVEN GmbH (Inc.).
Niemcy: +49 (0) 6131 / 97 27 501
Austria: +43 (0) 800 / 72 24 54
lub przez wysłanie wiadomości email na: 
info@crespinegel.de

Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że konsultacja medyczna jest dodatkiem do ceny Crespine Gel.

Należy pamiętać, że do kosztów produktu doliczane są koszty leczenia danego lekarza.

11. Czy ubezpieczyciel zdrowotny pokryje koszty leczenia przy zastosowaniu Crespine Gel?

W Niemczech większość ustawowych ubezpieczycieli zdrowotnych w ramach powszechnego systemu zdrowotnego nie pokryje kosztów leczenia przy zastosowaniu Crespine Gel.

Prywatni ubezpieczyciele zdrowotni pokryją koszt leczenia w wielu przypadkach. Zaleca się dokładne sprawdzenie, czy Państwa ubezpieczyciel pokryje koszt leczenia.

Należy skontaktować się z ubezpieczycielem zdrowotnym/lokalnymi władzami w sprawie zwrotu kosztów.

12. Jakie są koszty wysyłki produktu Crespine Gel?

Wysyłka produktu do Niemiec jest zwolniona z opłat przez ‘DHL Paket’. Zwyczajowo przesyłka dostarczana jest w ciągu 2-3 dni. Na terenie Niemiec produkty mogą być wysyłane przez „pocztę ekspresową“ (DHL Express). W takim przypadku pacjent ponosi koszt EUR 5.95€ (z VAT).

Wysyłka do Austrii z zasady dostarczana w ciągu 2-4 dni roboczych. Pacjent opłaca przesyłkę w wysokości EUR 5.95€ (z VAT).

13. Czy Crespine Gel wymaga recepty?

Nie wymaga się recepty na produkty Crespine Gel. Jednakże konieczne jest, aby leczenie przeprowadził wykwalifikowany lekarz.