Za każdym razem Crespine Gel powinien być wstrzykiwany do stawu przez doświadczonego lekarza.

Leczenie polegające na wykonaniu iniekcji jest przeważnie przeprowadzane przez chirurga ortopedę lub lekarza sportowego.

Podanie leku jest tak zwanym wstrzyknięciem dostawowym. Podanie Crespine Gel przez osobę, która nie jest doświadczonym lekarzem, nie jest możliwe.

Wyjaśnienia medyczne przed zastrzykiem

Warunkiem wstępnym podjęcia leczenia przy użyciu Crespine Gel są wcześniejsze badania i wyjaśnienia medyczne przeprowadzone przez lekarza. Na podstawie wyników takich wyjaśnień ekspert może podjąć decyzję czy wstrzyknięcie Crespine Gel w każdym poszczególnym przypadku może być uznane jako możliwa korzyść w leczeniu osteoartrozy.

Iniekcja Crespine Gel jest odpowiednia do leczenia wczesnych etapów tego stanu.

 

Im wcześniej zostanie zdiagnozowana osteoartroza, tym większy sukces w utrzymaniu naturalnej funkcji stawu.

W dzisiejszych czasach jest możliwe, aby zdiagnozować stan występujący przed osteoartrozą przez zastosowanie metody spektroskopii w bliskiej podczerwieni (NIR). Na tym etapie nie występuje zwyrodnienie stawu. Im wcześniej zdiagnozuje się osteoartrozę, tym bardziej można spowolnić zwyrodnienie stawu. Crespine Gel może również zapewnić najlepsze wyniki na wczesnych etapach osteoartrozy.

Częste procedury diagnostyczne przed zastrzykiem

Często, aby potwierdzić diagnozę, wykonuje się zdjęcia rentgenowskie danego stawu. Gdy zdjęcie rentgenowskie ujawnia zmiany w linii stawu, na tym etapie chrząstka często bywa mocno zwyrodniona.

Stan chrząstki stawu oraz błony maziowej może być zazwyczaj określony przez badanie artroskopowe. Testy z krwi lub badania płynu stawu mogą również dostarczyć informacje o możliwych infekcjach lub chorobach, aby wykluczyć na przykład reumatoidalne zapalenie stawów lub dnę moczanową.

Jakiekolwiek ostre zapalenie uniemożliwi leczenie zwyrodnionego stawu przy użyciu Crespine Gel. Pacjent będzie musiał poczekać aż stan zapalny się zmniejszy zanim możliwe będzie przeprowadzenie leczenia.

Leczenie: zastosowanie iniekcji Crespine Gel

Cały czas przeprowadzonego leczenia zajmuje nie więcej niż kilka minut. Pacjent może również potrzebować porady lekarskiej od prowadzącego lekarza. Oznacza to, że czas trwania leczenia zależy od indywidualnych wymagań i powinien być wcześniej omówiony z wybranym specjalistą. Crespine Gel zazwyczaj jest stosowany przez doświadczonego lekarza (chirurga ortopedę lub lekarza specjalistę medycyny sportowej) przez zastrzyk prosto do linii chorego stawu.

Staw przed zastrzykiem. Uszkodzona chrząstka.

Crespine Gel zostaje wstrzyknięty do stawu, aby ochraniać i zregenerować chrząstkę.

Lekarz wprowadza igłę do tkanki stawowej.

Pacjent jest natychmiast sprawny i może wykonywać zwykłe czynności po zastrzyku.

Przejrzysty podgląd przed zastrzykiem.

Miejsce nakłucia po zabiegu zostaje zaklejone plastrem.

Wstrzyknięcie Crespine Gel do tkanki stawowej.

Crespine Gel będzie chronić chrząstkę przed uszkodzeniem.

Po zastosowaniu iniekcji z Crespine Gel

W zależności od diagnozy oraz umiejscowienia osteoartrozy zasadnym może się okazać zastosowanie większej ilości ruchu na co dzień jak tylko ból stawu zacznie się zmniejszać. Jednakże bezpośrednio po interwencji medycznej nie należy podejmować nadmiernego wysiłku fizycznego lub ćwiczeń sportowych. Natomiast codzienny ruch bezpośrednio po zabiegu jest możliwy.

Chrząstka zostanie zmuszona do regeneracji przez przywrócenie mobilności przy normalnej ilości ruchu.

  • Wzmocnienie otaczającej tkanki mięśniowej spowoduje dodatkowe wsparcie boczne.
  • Fizjoterapia lub ergoterapia mogą stanowić dodatkowe środki zaradcze, gdy ból w stawie zaczął ustępować dzięki zastosowaniu Crespine Gel, a pacjent odczuwa większą chęć aktywności fizycznej.

Zdrowe odżywianie jest również dodatkowym czynnikiem potrzebnym dla regeneracji tkanki stawowej.

W każdym przypadku opcje dostępne po wykonaniu wstrzyknięcia należy również uzgodnić z zaufanym lekarzem.